Optymalna dawka składników

Optymalna dawka składników

10 marca 2018 Wyłącz przez Dominik
bomedica.com.pl

Organizm człowieka funkcjonuje dobrze wtedy, kiedy niczego mu nie brakuje. Właśnie dlatego istnieją konkretne medyczne wskazania ilości składników, jakie codziennie musimy sobie dostarczyć, by nasze ciało miało się doskonale.

Rozwiązania w tym zakresie nie są wcale skomplikowane i tak naprawdę dieta przeciętnego człowieka z reguły mieści się w widełkach przewidzianych przez ekspertów. Można to jednak doprecyzować i zadbać o to, aby tych dobrych elementów w diecie było jeszcze więcej.

To sprawi, że organizm będzie się miał doskonale. Bez problemu można znaleźć w internecie, a także w literaturze fachowej tabele żywieniowe, które wskazują nam jakie składniki, w tym również minerały i witaminy, powinny każdego dnia trafić do naszego żołądka.

Czasami w niektórych tabelach znajdują się też przeliczniki na ilość konkretnych produktów – mięsa, warzyw i owoców czy nabiału. Mając taką ściągę możemy z łatwością zafundować sobie domową dietę, która odpowie na wszystkie kluczowe potrzeby naszego organizmu.