Modna dieta wegańska

Modna dieta wegańska

10 marca 2018 Wyłącz przez Dominik
laserowe usuwanie włosów poznań

Kolejna dieta, która w ostatnich latach zrobiła sporą karierę i wszystko wskazuje na to, że będzie zyskiwać coraz bardziej, to dieta wegańska. Weganie budzą w pewnych kręgach kontrowersje, czasami są również obiektem żartów. Wynika to z faktu, że swój model żywienia traktują bardzo poważnie i często mają również coś, co można określić mianem misji dydaktycznej. Bywa, że dość energicznie namawiają osoby ze swojego otoczenia, aby także przeszły na weganizm, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem.

Co stanowi najważniejsze założenie diety wegańskiej? Chodzi w niej przede wszystkim o to, aby odstawić wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. W praktyce oznacza to, że weganie nie tylko nie spożywają mięsa, ale nie jedzą też nabiału. Mleko, wszelkie przetwory mleczne, a także jaja nie są przez nich zjadane. Podstawą żywienia wegan są warzywa i owoce, a także wszelkiego rodzaju produkty zbożowe.

Tego typu dieta może mieć charakter zbilansowany, o ile uwzględnia odpowiednie ilości tłuszczy, białka oraz węglowodanów.