1 października 2022

Kozak Wojan

Nieruchomości

Mięso będzie rosło na drzewach?

Odchudzanie Poznań https://www.ottobock.pl/wozki-inwalidzkie/wozki-inwalidzkie-elektryczne/wozki-inwalidzkie-elektryczne/

Jak powstaje mięso? Z pewnością nie rośnie na drzewach. Niestety jest uzyskiwane z zabitych zwierząt.

Jednak nie musi tak być. Choć do niedawna wydawało się to zupełnie niewyobrażalne, naukowcy powoli dochodzą do punktu, w których tkanka mięsna faktycznie będzie hodowana osobno – nie będzie częścią większego organizmu.

Oczywiście nie będzie dosłownie rosła na drzewach, ale w przeznaczonej do tego aparaturze. Takie perspektywy rysuje przed nami rozwój biochemii oraz genetyki.

To właśnie te dziedziny pozwalają na utrzymywanie przy życiu pojedynczej tkanki, a także jej wzrost, który jest największym osiągnięciem. Jeśli w przyszłości eksperymenty te faktycznie dadzą pożądane efekty – będzie można jeść mięso, jednocześnie nie zabijając zwierząt.

Czy wówczas wegetarianie wrócą do jedzenia mięsa? Najprawdopodobniej tak. W końcu esencją tego światopoglądu jest chęć ograniczenia cierpienia innych stworzeń.

Jeśli hodowla nie będzie oznaczała zabijania, bo hodowane będzie samo mięso – bez myśli, świadomości i emocji – to nic nie stoi na przeszkodzie, by jeść tak uzyskany pokarm.