Lecznicze działanie ziół

Lecznicze działanie ziół

9 listopada 2018 Wyłącz przez Dominik
plastyka powiek gornych

Zioła są częstym składnikiem wielu popularnych suplementów diety. Nic w tym dziwnego, gdyż wiele z nich stosuje się w celach medycznych od najdawniejszych lat. Zioła wzmacniają odporność, pomagają zwalczać różne infekcje i co najważniejsze, są naturalne.

Dużą zaletą środków roślinnych jest ich łagodne działanie i proste przyswajanie. Niektóre zioła posiadają również właściwości uspokajające, dlatego tak często znajdują się w środkach na ukojenie nerwów. Najbardziej znanym ziołem tego typu jest oczywiście melisa.

Dobrze sprawdza się także dziurawiec, który odpręża i wycisza. Popularne są także preparaty z szałwią czy rumiankiem. Szałwia dobrze sprawdza się w przypadkach problemów z trawieniem, a rumianek sprzyja leczeniu chorób układu pokarmowego.

W suplementach diety można odnaleźć wiele ziół, które są łączone z żurawiną, przydatną zwłaszcza w czasie leczenia infekcji dróg moczowych. Żurawina słynie z bakteriobójczych właściwości. Doskonale sprawdza się również w zwalczaniu wrzodów żołądka i chorób przyzębia.