Diety dla sportowców

Diety dla sportowców

16 marca 2018 Wyłącz przez Dominik
joganova.pl www.dekameron.com.pl http://stomatologiczne.net.pl/

Odrębną kategorią wśród diet są te dedykowane osobom uprawiającym sport. Dotyczy to przede wszystkim wyczynowców, którzy biorą udział w zawodach, więc czują silną presję wyniku.

Oprócz treningów, które pozwalają im doskonalić się w określonej dyscyplinie, muszą oni również zjadać odpowiednio dobrane posiłki. Zwykle jadłospis jest ustalony z góry i sportowcy muszą się go konsekwentnie trzymać.

Ponieważ są przyzwyczajeni do nieco wojskowego drylu, przestrzeganie zasad żywienia raczej nie sprawia im problemu. Grupą osób uprawiających sport, które przywiązują szczególną wagę do diety, są kulturyści oraz ciężarowcy.

W ich przypadku bardzo duże znaczenie ma odpowiedni przyrost masy mięśniowej, na co dieta ma bardzo duży wpływ. Dlatego muszą oni przyjmować posiłki o ściśle określonym składzie, uwzględniające niezbędną dawkę białka, węglowodanów i tłuszczy.

Te ostatnie są w ich przypadku mocno ograniczone, ponieważ najważniejsze jest pomnażanie masy mięśniowej i przyrost siły. Niektóre rozwiązania z diety kulturystów stają się modne i przenikają do ogólnych modeli żywienia.