25 maja 2024

Kozak Wojan

Nieruchomości

Choroby niedokrwienia serca

Choroby niedokrwienia serca spowodowane są niedostateczną ilością tlenu oraz substancji odżywczych, które otrzymuje mięsień sercowy. Choroby te najczęściej nazywane są chorobami wieńcowymi do najczęstszych ich objawów należą: bóle w klatce piersiowej często doprowadzające do duszenia lub dławienia występujące najczęściej podczas posiłków, wysiłku lub stresu mogą one promieniować od nadbrzusza aż do szyi, mylone z objawami innych dolegliwości.

Objawy niedokrwienia serca nie są jednoznacznie wskazujące na źródło problemu w związku z tym często są bagatelizowane, leczone samodzielnie przez pacjentów, co doprowadza, że choroba staje się przewlekła. Najgorszą sytuacją, jaka może spotkać lekarza to taka, kiedy pacjent podejmuje leczenie sam licząc na to, że „specyfiki” wydawane bez recepty go uzdrowią, niestety tego typu środki farmakologiczne są zwykle suplementami, które w żaden sposób nie są w stanie wyleczyć chorego, mogą być stosowane w profilaktyce nie zaś w stanach schorzenia.

Nie chodzi o to, że mogą wpłynąć negatywnie na stan zdrowia, ale cały proces samodzielnego leczenia wydłuża mówiąc kolokwialnie drogą pacjenta do specjalisty, który jest jedynym źródłem fachowej i trafnej diagnozy, która jest w stanie doprowadzić go do zdrowia. Choroby układu sercowo-naczyniowego są o tyle skomplikowane, że wiele z nich nie daje o sobie wcześniej „znać” wszystkie nieleczone zagrażają życiu jak również są chorobami cywilizacyjnymi, choruje na nie około połowa populacji a szczególnie tej powyżej czterdziestego roku życia.