Stocznia Szczecińska

skup złomu Bytom http://www.wostal.biz/skup-zlomu-bytom.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu http://zbiorstal.pl/
Przeczytaj również: Bath Iron Works
Stocznia w Szczecinie powstała w roku 1945 roku, na terenach byłych stoczni niemieckich AG Vulcan Stettin i Stettiner Oderwerke. Do 1950 roku stocznia była zarządzana bezpośrednio przez zarząd Zjednoczonych Stoczni Polskich, a później już jako odrębne przedsiębiorstwo (choć w dalszym ciągu państwowe). Tereny współczesnej Stoczni szczecińskiej były jednym z głównych celi ataków alianckich sił powietrznych podczas II wojny światowej.
Największe spustoszenie w Szczecinie miało miejsce w 1944 roku, kiedy alianci dokonywali nalotów dywanowych na tereny m.in. stoczni.
Podczas drugiej wojny światowej stocznie wchodzące w skład współczesnej stoczni szczecińskiej produkowały przede wszystkim stalowe statki takie jak krążowniki i niszczyciele. Po 1945 roku skupiono się przede wszystkim na odbudowie i szybkim wznowieniu produkcji na terenach stoczni gdańskich. Z tego powodu lwia część nadającego się do użytku sprzętu, który znajdował się na terenach poniemieckich stoczni trafiła w ręce Związku Radzieckiego.
Po 1945 roku stocznia przez długie lata nie mogła prosperować bez odpowiedniego sprzętu. Pracownicy stoczni solidaryzując się ze stocznią gdańską dołączyli do strajków w latach 80.
Przeczytaj również: Stocznia Marynarki Wojennej
Przeczytaj również: Feadship
Polecane artykuły

Stocznia Marynarki Wojennej
czyściki w płyniehttps://www.ditex.com.pl/produkty/monos4 Jednym z upadających obecnie zakładów stoczniowych w Polsce jest Stocznia Marynarki Wojennej, która znajduje się w Porcie Gdynia. Stocznia ta została utworzona w 1922 roku i jest obecnie najstarszą funkcjonującą stocznią polską. Historia stoc

Atrakcyjne wakacje dla nastolatka
www.czarny-maciek.plwarsztaty winiarskie poznań Wakacje dla nastolatka wymagają od rodziców większej kreatywności i zazwyczaj też grubszego portfela, niż jest to w przypadku wakacji dla maluchów. Nastolatek nie ucieszy się bowiem z tygodnia spędzonego w schronisku nad morzem czy obozu harcerskiego.