Radio

Radio

1 lutego 2019 Wyłącz przez Dominik
wkrętaki Lamix - Artykuły papiernicze

Czy wyobrażamy sobie dzisiaj życie bez radia? Otóż nie, bo towarzyszy nam w każdym momencie życia, w różnych miejscach i okolicznościach. A zaczęło się wszystko w XIX wieku, kiedy to ówcześni naukowcy zrozumieli jak istotną jest potrzeba porozumiewania się na odległość i przekazywania sobie w ten sposób ważnych wiadomości. Początek poszukiwaniom dało odkrycie fal elektromagnetycznych.

Heinrich Hertz skonstruował urządzenie, które te fale rejestrowało i nadawało. To był impuls dla badaczy na całym świecie. Pojawiła się bowiem możliwość czegoś, co pozwoli się porozumiewać na odległość.

Wtedy w różnych krajach , niezależnie od siebie wynalazcy budowali aparaty nadawczo – odbiorcze. Były to próby nie zawsze uwieńczone sukcesami. Trwały latami, aż w końcu na początku XX wieku dokonano pierwszej radiowej transmisji ludzkiego głosu.

To znacznie przyspieszyło doskonalenie aparatury i w latach dwudziestych XX wieku powstały na świecie pierwsze rozgłośnie radiowe. Ich audycji słuchano dzięki masowo produkowanym radioodbiornikom.