Przemysł lotniczy

29 stycznia 2019 Wyłącz przez Dominik
www.ekranwmroku.pl

Polska w przemyśle lotniczym niestety nie prowadzi prymu, są państwa dużo bardziej rozwinięte a to wszystko ze względu na to, że posiadają kapitał finansowy, który mogą zainwestować w rozwój lotnictwa. Czym zajmuje się przemysł lotniczy? To przede wszystkim projektowanie, produkowanie, serwisowanie i nawigowanie samolotów zarówno tych pasażerskich jak i wojskowych.

Lotnictwo na przestrzeni lat przeszło ogromną metamorfozę, tak jak wszystkie inne dziedziny przemysłu wystarczy tylko spojrzeć jak wyglądają samoloty dziś a jak wyglądały kiedyś. Kilkadziesiąt lat temu nie każdy miał możliwość, przebywania odległych tras samolotem, było to bardzo kosztowne, ludzie obawiali się takiego sposobu komunikacji dziś wiele badań udowadnia, że dużo mniej niebezpieczne jest podróżowanie samolotem niżeli samochodem.

Chociaż przemysł ten tak ewoluuje duża część samolotów zaprojektowana jeszcze przed II Wojną Światową nadal jest w użyciu a to, dlatego, że ich konstrukcje były bardzo dobrze przemyślane i wytrzymałe.