2 kwietnia 2020

Kozak Wojan

Nieruchomości

Gdańska Stocznia „Remontowa”

www.praktycznestudia.com.pl https://bezpieczenstwo-bhp.pl/rekawice-ocieplane-i-termoodporne/342--rekawice-ocieplane-termoodporne-powlekane-guma-drag http://www.ewpa.pl

Stocznia „Remontowa” znajdująca się na Gdańskim Ostrowiu jest jedną z największych stoczni w Polsce, które zajmują się przebudową, rozbudową i remontami statków oraz okrętów. W stoczni budowane są również okręty i statki. Stocznia od samego początku jej istnienia (tj.

od 1952 roku) zajmuje się remontowaniem różnych obiektów pływających. W ciągu roku remontuje ona około 200 statków i uznawana jest za jedną z najlepiej prosperujących stoczni remontowych na świecie. W rankingu europejskim Remontowa zajmuje miejsce w pierwszej trójce, a w światowym w pierwszej piątce.

Na samym początku swojego istnienia „Remontowa” specjalizowała się w budowie niewielkich statków transportowych i rybackich. Od 1955 roku zaczęła ona współpracę z wojskiem i przez wiele lat zajmowała się przede wszystkim produkcją okrętów wojskowych dla Marynarki Wojennej PRL i ZSRR. Na początku lat 90.

stocznia zaczęła budować kontenerowce na zlecenie niemieckich i nigeryjskich firm. Współcześnie „Remontowa” zajmuje się również budową i remontami statków typu offshore.