15 lipca 2024

Kozak Wojan

Nieruchomości

Zniżki przysługujące studentom

studia online I stopnia Mikroskopy szkolne

Bycie studentem ma wiele plusów. Można liczyć na stypendia socjalne, ale także z tytułu dobrych wyników w nauce. Można korzystać z szerokiej bazy wiedzy, jaka czeka w uczelnianych bibliotekach i znajdzie się tego oczywiście znacznie więcej. Jednakże kolejna kwestia jest związana z innymi przywilejami, które status studenta daje. Są to chociażby rozmaite zniżki i ulgi. Niektóre z nich mają charakter odgórny i wynikają wprost z regulacji prawa na szczeblu krajowym lub w ramach samorządów. Potencjał w tym zakresie jest spory i warto korzystać z tych możliwości. Jeśli ktoś studiuje i może okazać stosowną legitymację, to zwyczajnie ma możliwość uzyskania chociażby tańszych biletów na przejazdy – i to różnymi środkami komunikacji.

Zniżki w tym zakresie tyczą się zarówno transportu zbiorowego w danym mieście, jak też podróżowania koleją. Istnieje także gama ciekawych zniżek komercyjnych, które są zachętą ze strony różnych firm, aby studenci korzystali z ich usług. Tu nie ma żadnych ograniczeń, albowiem promocje dla żaków mogą wprowadzać przedsiębiorstwa handlowe i usługowe działające w różnych sferach. Potrzeby studentów biorą pod uwagę również banki, oferując możliwość założenia i prowadzenia konta na preferencyjnych zasadach. Student ma więc sporo ciekawych opcji, z których może dziś swobodnie korzystać. Kiedyś opcji nie było aż tak wiele, ale dynamiczny rozwój gospodarki sprawił, że żacy stali się ciekawą grupą konsumencką z dużym potencjałem. Różne typy zniżek na rozmaite studenckie potrzeby Poza uprawnieniami, które wynikają z faktu studiowania i posiadania legitymacji, istnieją też specjalne programy oparte na tak zwanych kartach studenckich. Można wyrobić sobie kartę, na podstawie której możliwe będzie uzyskiwanie zniżek w punktach biorących udział w programie.

To zachęta, aby korzystać z określonych sklepów czy punktów usługowych, mając jednocześnie status żaka. To korzystne rozwiązanie dla wszystkich stron. Student może realnie zaoszczędzić, przedsiębiorstwa mogą cieszyć się większym obrotem, a operator programu może liczyć na zyski z prowizji od swoich partnerów. W praktyce lista studenckich przywilejów finansowych może być znacznie dłuższa. Ograniczono się tu do wymienienia najważniejszych i najbardziej charakterystycznych. Można wspomnieć jeszcze o studenckich walorach w kontekście życia nocnego. Część pubów, klubów czy restauracji honoruje rabaty dla żaków – ważne z reguły za okazaniem legitymacji, ewentualnie wspomnianej karty lojalnościowej. Dla młodych ludzi, którzy wieczorami lubią wyjść na miasto i tam cieszyć się atrakcjami serwowanymi przez lokale to z całą pewnością dobra wiadomość.

Tyczy się to zwłaszcza studentów dziennych, jacy imprezują z reguły w piątki oraz w weekendy.