22 czerwca 2024

Kozak Wojan

Nieruchomości

Problematyczne przewijanie

www.hutartzine.com

Każdy człowiek musi załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Fakt ten jest otoczony pewnym społecznym tabu, nie dyskutuje się na ten temat w towarzystwie, ale naprawdę każdy z nas musi to robić – bez względu na płeć oraz wiek. To samo dotyczy dzieci, które na początku swojego życia nie mogą radzić sobie z tym tak, jak dorośli. Maluch nie wstanie, nie uda się do łazienki i nie skorzysta z muszli klozetowej. Zarówno mocz jak i kupka znajdą się w pieluszce, ponieważ małe dzieci nie są w stanie kontrolować swojego rytmu wydalania. Gdy im się zachce, po prostu to robią.

Rodzice stają natomiast przed istotnym wyzwaniem. Muszą ciało swojego potomstwa doprowadzić do porządku. Jest dość powszechne, że do tematu przewijania młody rodzic podchodzi jak do jeża. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, dla których grzebanie w pieluszce wydaje się czymś z zupełnie innego świata. Warto jednak zmienić swój stosunek do kwestii, bo mama nie może mieć na głowie wszystkiego. Z reguły i tak musi ogarniać szereg obowiązków, które statystycznie przeważają nad tymi męskimi.

Kiedy małżonek odciąży ją w materii przewijania, na pewno będzie zachwycona i wdzięczna. Samo zadanie wymaga cierpliwości, bo na początku wypróżnienia są częste. Wynika to ze specyfiki mlecznego pokarmu, który jest dość szybko trawiony przez oseska. Dziecko nie zawsze sygnalizuje od razu, że zrobiło kupkę, więc trzeba to co jakiś czas sprawdzać. Zazwyczaj wystarczy do tego zmysł węchu. Zabrudzoną pieluchę oczywiście należy zdjąć i zmienić.

Nim założymy świeżego pampersa skórę trzeba przemyć wilgotnym wacikiem lub specjalną chusteczką.