30 stycznia 2023

Kozak Wojan

Nieruchomości

Pierwsze kroki dziecka – zmiany w ubieraniu

sofy bez funkcji spania https://kupmeble.pl/oferta/biurka-mlodziezowe

Najbardziej emocjonującym momentem w rozwoju dziecka to oprócz wypowiadanego pierwszego słowa mama, jest z pewnością stawianie pierwszych kroków. Poruszanie się samodzielne wymaga wiele wysiłku i cierpliwości zarówno dla mamy jak i dla malucha. Możemy im w tym pomóc również poprzez odpowiednio dobrane ubranie. Wcześniej, gdy leżało w łóżeczku, czy na kocyku ubierałyśmy je nieco cieplej.

Teraz, gdy zaczyna się więcej ruszać, a zaraz nawet i biegać powinien mieć na sobie lżejsze ciuszki, bo oczywiście będzie się pocić. Jak wiadomo nauka chodzenia zaczyna się od dziwnych pozycji, układania szeroko nóżek i częstego przewracania. Dlatego też ubranka, jakie w tym początkowym etapie będzie nosić powinny być przede wszystkim wygodne. Zrezygnujmy z długich sukienek, czy jeansowych sztywnych spodni, na rzecz bardziej elastycznych, nieograniczających ruchów rzeczy.

Idealnie nadadzą się do tego bawełniane, dresowe, które dodatkowo zmniejszą ból podczas upadków. Jeśli jesteś w domu daj dziecku dużo swobody i pozwól mu pobiegać w samych rajstopkach, zobaczysz jak szybko opanuje stawianie kroków. Dobrym rozwiązaniem jest także zakładanie stabilnego obuwia, ale w domu możesz założyć kolorowe skarpetki z specjalnie przygotowaną do chodzenia antypoślizgową podeszwą. Ograniczy to upadki czy niebezpieczne poślizgnięcia dziecka, a bieganie bez bucików pozytywnie wpływa na jego rozwój.

Pamiętajmy, że wszelkie obcisłe, sztywne materiały, plątają się pod nogami sukienki, a nawet rozpięte sweterki zdecydowanie będą przeszkadzać.