5 grudnia 2020

Kozak Wojan

Nieruchomości

Kolorowe naczynia, łyżeczki, talerzyki

www.pink-glasses.pl cleoni.pl

Pora posiłków w domach to niekiedy trudne momenty. Przekonanie dziecka do jedzenia nie zawsze jest łatwe i wymaga dużej cierpliwości. Istnieją jednak sposoby na zachęcenie dzieciaków do przyjścia do stołu, a nawet do nauki samodzielnego jedzenia. Dzisiejsze sklepy z artykułami to coraz nowsze i ładniejsze udogodnienia. Mam tu na myśli wszelkie niezbędne do podania posiłku naczynia.

Miseczki, kubeczki, talerzyki deserowe, a także sztućce odpowiednio przystosowane do małych rączek dziecka. Takie naczynia są zazwyczaj plastikowe, a końce widelca nie ostre, co zwiększa znacznie bezpieczeństwo podczas posiłków. Jednak dla samego dziecka zachęcające jest to, że mogą zjeść obiadek na talerzyku z ulubionym bohaterem z bajki. Te wspaniałe, bardzo kolorowe ciekawe formy, naprawdę sprawiają cuda. Najlepiej, gdy udamy się razem z naszym dzieckiem do sklepu i pozwolimy mu samemu wybrać wszystkie niezbędne elementy.

Nawet, gdy wybierze talerz z Myszką Minnie, a kubek ze Spidermanem, pozwólmy mu na to, niech będzie miał poczucie, że to całkowicie jego wybór. Fajnym rozwiązaniem jest również stosowanie trójdzielnych talerzyków, aby nie mieszały się ze sobą produkty. Zachęcajmy również dzieci do picia z kubków, aby jak najszybciej zrezygnować z butelek ze smoczkiem. Do tego celu podajmy dziecku kubek niekapek, uniemożliwiający wylanie napoju, czy tradycyjne bidony ze słomką. Takie kolorowe i bajkowe formy podawania potraw to umilanie jedzenia najmłodszym domownikom.